W Węgrowie 22.06.2026 r. już po raz siódmy odbył się Festiwal Mistrza Twardowskiego. Przed Węgrowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie się zgromadzili wszyscy uczestnicy przemarszu Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela dokonał otwarcia Festiwalu, dziękując za jego przygotowanie. Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Zabadała przedstawiła program i życzyła udanej zabawy. Barwny korowód z udziałem dzieci z przedszkoli z terenu Węgrowa ruszył sprzed Węgrowskiego Ośrodka Kultury do Parku im. Armii Krajowej. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela w swoim wystąpieniu nawiązał do legendy Mistrza Twardowskiego związanej z Węgrowem a Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Zabadała wręczyła przedstawicielom przedszkoli pamiątkowe dyplomy za udział w Festiwalu.
Podczas Festiwalu wystąpił „Pan Sprężynka”, który zapewnił ciekawy program artystyczny. Dzieci odpowiadały na pytania, skakały i tańczyły w rytm muzyki. Była to świetna zabawa. Uczestnicy ubrani byli w przepiękne, kolorowe stroje. Wszyscy świetnie się bawili, a pogoda dopisała.
W festiwalu udział wzięły: Przedszkole nr 1 im. Czesława Janczarskiego, Przedszkole nr 2 „Pod Słoneczkiem”, Przedszkole nr 3 im. Marii Konopnickiej, Katolickie Przedszkole św. Antoniego, Przedszkole „Bajka”.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.


























