Bezpłatne szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa dla organizacji pozarządowych z terenu miasta Węgrowa
Spotkałeś się z cyber atakiem? A może chciałbyś tego uniknąć?? Jeszcze tylko do 20 maja trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenie pt. CYBERBEZPIECZEŃSTWO – JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ SIEBIE I INSTYTUCJĘ PRZED CYBERZAGROŻENIAMI.
Szkolenie odbędzie się on line w dniach 23-24 maja.
Stowarzyszenie AVSI POLSKA realizuje serię szkoleń we współpracy z fundacją KYNDRYL - prywatną organizacją non-profit, założoną przez największego światowego dostawcę infrastruktury IT. Przygotuj się na cyber-atak! Tu możesz się zarejestrować:
https://forms.office.com/e/aa9nRnqa7q
Szkolenie potrwa ok 10 godzin wykładowych (23 maja 13.00-17.00 i 24 maja 13.00-16.30) i będzie miało na celu wzmocnienie NGO przed atakami cyberprzestępców.
Szkolenie przeprowadzi nasz trener Marcin Golizda - były naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. W trakcie służby w Policji był Krajowym Punktem Kontaktowym European Network of Law Enforcement Technology Services (ENLETS), a także expertem Rady UE w zakresie siódmej rundy ocen wzajemnych GENVAL poświęconej prewencji oraz walce z cyberprzestępczością. Obecnie jest pracownikiem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie wykłada, pracownikiem Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH oraz ekspertem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Pan Marcin Golizda jest doświadczonym trenerem, przeprowadził szereg szkoleń m.in. dla pracowników szpitala w Tarnowie, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie, Urzędu Wojewódzkiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Kozienickiego Domu Kultury oraz Gminy Kobylnica.
Szkolenie obejmie następujące zagadnienia: Powszechne dla NGO zagrożenia cybernetyczne. Triada CIA (poufność, integralność, dostępność). Zarządzanie hasłami. Wiadomości phishingowe. Bezpieczna poczta e-mail. Ochrona wrażliwych dokumentów i udostępnianie danych. Higiena cybernetyczna. Bezpieczne nawyki przeglądania Internetu. Korzystanie z oprogramowania antywirusowego. Taktyki socjotechniczne. Strategie zachowania czujności. Systemy tworzenia kopii. Procedury odzyskiwania danych. Reagowanie na incydenty i raportowanie do organów ścigania. Polityka i szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa dla Twojej organizacji pozarządowej. Otwarte forum z pytaniami i odpowiedziami.